3 produkty must-have wśród kosmetyków naturalnych

3 produkty must-have wśród kosmetyków naturalnych

Kosmetyki naturalne powinni posiadać w swoich łazienkach wszyscy. To produkty, które mają nad konwencjonalnymi kosmetykami wiele przewag i warto włączyć je do swojej pielęgnacji. Dlaczego tego typu produkty są takie ważne i które kosmetyki naturalne warto dodać do codziennej pielęgnacji? Odpowiadamy!

Dlaczego warto korzystać z naturalnych kosmetyków?

Zacznijmy od tego, dlaczego kosmetyki naturalne są warte uwagi. Przede wszystkim ważne jest to, że są one produkowane z wykorzystaniem naturalnych składników. Oznacza to, że ich stosowanie może być bezpieczniejsze niż sięganie po produkty drogeryjne. Te drugie mogą zawierać składniki, konserwanty czy inne substancje, które mogą powodować uczulenia czy podrażnienia.

Ponadto kosmetyki naturalne są znacznie bezpieczniejsze dla planety: przez to, że są produkowane w mniejszych partiach, nie zaśmiecają świata i nie przyczyniają się do degradacji środowiska na taką skalę, na jaką mogą to robić wyroby konwencjonalne.

Na koniec warto wspomnieć, że kosmetyki naturalne to często produkty wegańskie, więc całkowicie wolne od okrucieństwa. Przy ich produkcji czy testowaniu nie wykorzystuje się zwierząt, co sprawia, że można z nich korzystać z czystym sumieniem.

Top 3 produkty naturalne

A teraz czas opowiedzieć Ci o naszych top 3 z zakresu kosmetyków naturalnych. Ich stosowanie na pewno poprawi stan Twojej skóry!

1. Żel do mycia twarzy

Na początek coś na oczyszczenie cery. Wegańskie żele do mycia twarzy w niczym nie ustępują tym drogeryjnym, a wręcz przeciwnie: doskonale domywają skórę, jednocześnie odżywiając ją i przygotowując na kolejne etapy pielęgnacji.

Nasza porada? Wybierz produkt dopasowany do typu swojej skóry. Polecamy żele do mycia twarzy Gift of Nature: są delikatne i kremowe, ale przy tym usuwają wszystkie zanieczyszczenia i makijaż, nie naruszając bariery hydrolipidowej skóry. To jedne z kosmetyków naturalnych, które mają proste i dobre składy. Znajdziesz wśród nich produkty do każdego typu cery: od mieszanej po naczynkową.

2. Krem do twarzy

To podstawa każdej pielęgnacji. Krem dostarcza skórze wszystkich składników odżywczych, wygładza ją, nawadnia i przywraca jej równowagę. W ofercie Vis Plantis znajdziesz prebiotyczne kremy do twarzy, które przywracają równowagę hydrolipidową, odżywiają i koją oraz mogą łagodzić podrażnienia czy zaczerwienienia.

Wystarczy wybrać produkt dopasowany do Twojej skóry: suchej, wrażliwej, mieszanej czy naczynkowej i pozwolić mu działać cuda. Jesteśmy przekonani, że wystarczy kilka tygodni, a Twoja skóra będzie mogła odżyć. Zdecydowanie warto je przetestować, by się o tym przekonać.

3. Serum do twarzy

Oczyszczenie i nawilżenie to nie wszystko: zwieńczenie pielęgnacji to klucz do piękna. I taką właśnie rolę pełnić może serum do twarzy. Może mieć ono wiele zadań: wygładzenie, rozjaśnienie czy nawilżenie, a dobrym krokiem jest sięgnięcie po produkt naturalny Gift of Nature. Serum z oferty marki jest prebiotyczne, podobnie jak kremy, więc możesz spodziewać się łagodnego, ale skutecznego działania. Wybierz produkt dla siebie i ciesz się piękną cerą pełną blasku!

Naszym zdaniem to właśnie oczyszczenie, nawilżenie i odżywienie są dla skóry najważniejsze. I to właśnie produkty naturalne są w stanie o to najlepiej zadbać. Jeśli nie miałaś jeszcze okazji przetestować produktów Gift of Nature, to koniecznie spróbuj właśnie teraz.