Jak pielęgnować brodę? – podstawowe porady

Jak pielęgnować brodę? – podstawowe porady

Broda na pewien czas została zapomniana. Zepchnięta do lamusa. Ludzie uważali, że jest to element niehigieniczny, który na dodatek dobrze nie świadczy o mężczyźnie.

No cóż, trzeba było się do tego dopasować. Tym bardziej, że broda lub długi wąs mógł sprawić, iż traciło się w oczach innych osób. Teraz spojrzenie na to jest zupełnie inne. Broda uznawana jest za atrybut męskości – za jedną z najbardziej „hot” propozycji w obecnych czasach.

Pielęgnacja brody – co należy wiedzieć?

Trzeba jedynie zapamiętać to, że o brodę należy dbać. Oto kilka podstawowych zasad:

  • mycie brody – obowiązkowe! Wystarczy spojrzeć na to z tej strony, że to nic innego jak włosy. Tylko że nie rosną one na czubku głowy, ale z drugiej strony. Systematyczność mycia brody zależna jest od indywidualnych potrzeb, ale taka minimalna ilość to dwa mycia w tygodniu.
  • czesanie brody – tym bardziej, że takie działania mają właściwości prozdrowotne. Należy jednak wyposażyć się w specjalną szczotkę do brody, która pomaga usunąć m.in. zrogowaciały naskórek. Rozczesywanie pomaga także nadać odpowiedni kształt brodzie.
  • przycinaj – warto w tej kwestii zdać się na porządnego barbera, który doskonale będzie wiedział, jak takie działania trzeba robić. A wbrew pozorom, nie są one wcale takie łatwe. Podcinanie końcówek pomaga odżywić strukturę włosa, aby te były jeszcze silniejsze.
  • kosmetyki – odpowiednie, dedykowane do brody. Takich produktów nie brakuje we współczesnych sklepach. Warto się w nie wyposażyć, aby móc zadbać o dobrą kondycję swojego włosa. Przydać się mogą nie tylko balsamy, ale również kremy, czy też olejki do brody. Nie nakłada się ich jednocześnie. Każdy kosmetyki (nawet pomada!) ma swoją odpowiednią instrukcję, która pomoże odpowiednio zadbać o brodę.

źródło: twardziele.pl – męskie sprawy, blog dla facetów