Jak wzmocnić osłabione włosy?

Jak wzmocnić osłabione włosy?

Podstawowa pielęgnacja włosów to za mało, jeśli zmagasz się z ich wysuszeniem i wypadaniem. Staraj się je wzmocnić od samej nasady. Ważnym elementem ich pielęgnacji jest nakładanie dobrej odżywki do włosów, dopasowanej do potrzeb. Działanie kosmetyku dodatkowo wzmocnisz też domowymi sposobami. Sprawdź, jak wzmocnić włosy.

Wzmacnianie włosów – krok po kroku

Jeśli twoje włosy są zniszczone, cienkie i pozbawione życia, potrzebują regeneracji. Pomocne będą praktyczne wskazówki, dobre nawyki oraz profesjonalne kosmetyki – jak m.in. odżywka Montibello, a także zbilansowana dieta. Myj włosy około trzy razy w tygodniu łagodnym szamponem – codzienne mycie włosów jest dobre jedynie w przypadku włosów silnie przetłuszczających się.

Odżywka do włosów – przepis na regenerację

Przede wszystkim dobierz odżywkę do potrzeb i rodzaju włosów. Dobrze, jeśli będzie ona z tej samej linii, co szampon – jak m.in. szampon i odżywka do włosów Montibello. Odżywki skutecznie wspierają ich pielęgnację, wzmacniają, nawilżają, odżywiają, mogą też chronić kolor i ułatwiać rozczesywanie włosów. Pamiętaj też, by nie aplikować odżywki na całe włosy – wystarczy nałożyć ją tylko na końcówki, by nie obciążała włosów.

Możesz łatwo wzmocnić działanie odżywki Montibello, Kemon czy innej. Warto po nałożeniu kosmetyku „podgrzać” włosy, bo wysoka temperatura sprawia, że lepiej się wchłania. Potrzymaj odżywkę na włosach kilka minut, dodaj do niej kilka kropelek olejku, który sprawi, że kosmetyk będzie się lepiej wchłaniał. Jednak odżywka działa głównie na powierzchni włosów, dlatego warto zadbać o swoje kosmyki także innymi sposobami.

Dieta bogata w antyoksydanty

Nawet profesjonalna odżywka do włosów Kemon, Montibello czy Davines – będzie działać lepiej, jeśli zadbasz o włosy także innymi sposobami. Ważną rolę pełni codzienne dieta. Antyoksydanty wzmacniają włosy i wspierają działanie odżywek. Są to związki, które neutralizują wolne rodniki odpowiedzialne za stres oksydacyjny – znajdziesz je w wielu produktach spożywczych. Wśród nich są m.in. witaminy C oraz E. Zadbaj też o dostarczenie do organizmu dobrych źródeł magnezu, żelaza, witamin z grupy B i kwasów omega-3.

Jak jeszcze zadbać o włosy?

Odżywka do włosów Kemon czy Montibello to podstawa, podobnie jak dieta, ale ważne są też Twoje codzienne nawyki. Ogranicz zabiegi na włosy – jak m.in. trwała, farbowanie i nadmierna stylizacja, gdyż wtedy włosy się wysuszają i szybciej niszczą. Nie związuj ich mocno gumką, bo także je osłabiasz. Regularnie masuj włosy i skórę głowy ciepłym olejkiem, by pobudzić wzrost włosów i poprawić krążenie.