Zapuszczanie włosów- porady, zalety

Zapuszczanie włosów- porady, zalety

Długie włosy to marzenie wielu kobiet. Chcą mieć dłuższe, niż mają niezależnie od długości. Dlatego decydują się na zapuszczanie naturalnych. W międzyczasie można mieć doczepiane włosy, ale to nie to samo. Z utęsknieniem czekamy, aż urosną. Co zrobić, żeby zapuścić piękne, bez rozdwojonych końcówek, nieprzesuszone włosy? Przeczytaj o zaletach i trikach.

Na początek; podcięcie końcówek lub więcej

Warto zapuszczać włosy, które już są ładne. Nie będą zniechęcać podczas patrzenia w lustro i oceny postępów w długości. Dlatego przed właściwym zapuszczaniem lepiej, żeby dobry fryzjer zrobił z nimi porządek. Wtedy będą się ładnie prezentować i motywować do dalszego zapuszczania.

Kosmetyki – szampony, odżywki, maski

Przeznaczone do różnego rodzaju włosów. Suchych, farbowanych, przetłuszczających do każdych, do każdych inne kosmetyki z dobrym składem. Sprawią, że włosy będą zadbane. Nie urosną od tego szybciej, ale będą mocne, nie będą wypadać. Dzięki temu zwiększą objętość, poczujesz się atrakcyjniejsza.

Kosmetyki – jak stosować?

Szampon do mycia co drugi dzień lub częściej. W pielęgnacji pomogą szampony oczyszczające niezawierające silikonów. Oprócz tego warto na dłużej nałożyć maski do włosów na mokre ze spłukiwaniem lub suche włosy bez spłukiwania. Po szamponie przyda się odżywka do włosów z tej samej lub innej serii. Często ze spłukiwaniem lub w sprayu. Jeśli ktoś lubi może wypróbować olejki do włosów zapewniające pielęgnację, połysk włosów.

Zapuszczanie włosów – dlaczego warto?

Włosy długie wyglądają bardzo ładnie. Szczególnie gdy są zadbane, bez odrostów, rozdwojonych końcówek. Mężczyźni lubią kobiety z długimi włosami, ale to nie jedyna zaleta. Kobieta lepiej się czuje, jest pewna siebie. Lśniąca fryzura dodaje uroku w każdym wieku. Ważne, żeby dobrze się czuć z własnymi włosami. W zależności od tego, jaką długość chcemy uzyskać i jak szybko rosną naturalne włosy.

Dla niecierpliwych

Nieważne, z jakiego powodu zdecydujesz się zapuścić włosy. Ślub, wesele, ładny wygląd dla siebie i ukochanego, zmiana z bardzo krótkich włosów i wiele innych. Zapuszczać włosy mogą także mężczyźni. Nie chcesz dług czekać? Zdecyduj się na przedłużanie i zagęszczanie włosów kupionymi w sieci kosmykami. Zabieg ten wykona także fryzjer w salonie. Specjalista zrobi to lepiej, ale czasami nie ma innej możliwości. Zniechęcają długie terminy, mała dostępność salonów w okolicy.

Jak widać, warto to zrobić, żeby włosy były długie, ładne. Lśnić mogą też krótkie, ale to nie to samo, co dłuższe.