Czy depilacja laserowa się opłaca?

Czy depilacja laserowa się opłaca?

Przeglądając cenniki salonów kosmetycznych przy wyborze metody depilacji mogą nas zaskoczyć różnice w cenach. Najdroższa wydaje się depilacja laserowa, ale czy na pewno? Patrząc z perspektywy czasu okazuje się być oszczędnością nie tylko pieniędzy, ale także czasu i odpadów. Dlaczego tak się dzieje dowiesz się w kolejnej części artykułu.

Co wyróżnia depilację laserową?

Domowe sposoby pozbywania się owłosienia mogą sprawiać wrażenie tańszych i wygodniejszych. Decydując się na nie wydajemy jednorazowo mniej pieniędzy, jednak nie są to sposoby, które pozwalają cieszyć się długotrwałym efektem. Jeśli używasz maszynki, musisz liczyć się z powtarzaniem depilacji co najmniej dwa razy w tygodniu, na stałe wprowadzając ją do swojej codzienności. Dłuższe efekty daje depilacja woskiem lub pastą cukrową.  Niestety te sposoby są bolesne. 

Jakie są zalety depilacji laserowej?

Depilacja laserowa nie w chwili obecnej zbyt dużej konkurencji. Znaczną korzyścią płynącą z wyboru tego rodzaju depilacji jest brak konieczności ciągłego jej powtarzania, aby efekt był zadowalający. W przypadku depilacji laserowej należy odbyć odpowiednią, ustaloną ze specjalistą, ilość zabiegów. Może pojawić się konieczność wykonania zabiegów przypominających, ale efekt ostateczny jest trwały. Depilacja laserowa pozwala na oszczędność czasu – aby uzyskać trwały efekt potrzeba 4-6 zabiegów, których czas trwania jest uzależniony od wybranego obszaru ciała. Dzięki temu możemy zaoszczędzić czas, który poświęcamy w domu na depilację. Inne rodzaje depilacji trzeba powtarzać z zachowaniem dedykowanej regularności. Dzięki niej możemy zapomnieć też o problemie wrastających włosków i podrażnieniach. Dodatkowo nie musimy wydawać już pieniędzy na maszynki jednorazowe i inne urządzenia do depilacji, tym samym zmniejszając ilość produkowanych przez nas odpadów. Niestety depilacja laserowa może być bolesna – szczególnie w miejscach wrażliwych na ból: okolicach bikini lub pach. Próg bólu jest kwestią indywidualną, dlatego niektóre osoby uważają ten zabieg za bezbolesny.

Jak przygotować się do zabiegu? 

Jeśli zdecydujesz się na depilację laserową pamiętaj, aby odpowiednio przygotować się na każdy zabieg. Szczegółowe wskazania powinna przekazać Ci kosmetyczka. Pamiętaj, aby zapoznać się z listą przeciwwskazań. Po odbyciu wskazanej ilości zabiegów będziesz mogła cieszyć się trwałym efektem idealnie gładkiej skóry. Dowiedz się więcej: salon kosmetyczny Poznań.