Koszulki z wełny merino na lato, jesień, zimę i wiosnę

Koszulki z wełny merino na lato, jesień, zimę i wiosnę

Koszulki to niezastąpiony element dowolnej garderoby. Doskonale spisują się w codziennym użytku, podczas aktywności fizycznych, wyjść do pracy i na zakupy a także chodzeniu po domu. Koszulki damskie i męskie są w zasadzie niezastąpione jednak warto mieć na uwadze, że wykonywane są one z różnych materiałów oferujących różne właściwości. Jedną z najciekawszych, dostępnych na rynku propozycji są koszulki z wełny merino, które oferują szeroki wachlarz zalet czyniących je nieporównywalnie lepszymi od powszechnie znanych koszulek bawełnianych. Dowiedz się, co czyni koszulki z wełny merino tak uniwersalnymi i czyni je odzieżą idealną niezależnie od pory roku.

Koszulki z wełny merino – jak pozyskiwany jest materiał do ich produkcji?

Koszulki z wełny merino szyte są z niesamowitego materiału znanego również jako wełna merynosów. Pochodzące z Australii owce każdego dnia narażone są na bardzo duże amplitudy temperatur, co sprawiło, że matka natura wyposażyła je w niezwykle sprężystą wełnę o właściwościach termoregulacyjnych. To właśnie wełna merynosów jest materiałem, z którego szyte są, także charakteryzujące się właściwościami termoregulacyjnymi, koszulki z wełny merino. Pozyskiwana z merynosów wełna nie traci w procesie obróbki swoich naturalnych właściwości do sprężania się w chłodzie i rozprężania, kiedy odczuwalne są wysokie temperatury, w związku z czym włókna wełniane niezmiennie pełnią swoje funkcje. Co wynika z właściwości termoregulacyjnych wełny merino? Otóż uszyte z niej koszulki są niezwykle uniwersalne i doskonale spisują się w użytku niezależnie od panującej pory roku – zimą ogrzewają ciało natomiast latem zapobiegają jego przegrzaniu się. To jednak jedynie as w rękawie koszulek z wełny merino – sprawdź morze ich innych zalet.

Koszulka z wełny merino i dlaczego warto ją wybrać?

Poza właściwościami termoregulacyjnymi koszulka z wełny merino oferuje swoje hydrofobowe właściwości, które zapobiegają przemakaniu koszulki a także pochłanianiu przez nią zapachów nawet podczas najsroższych upałów. Ponadto koszulka z wełny merino ma właściwości samooczyszczające się – tak, kontakt z tlenem sprawia, że koszulki merino samoistnie niwelują bakterie i wirusy mogące gnieździć się w strukturze materiału. Nie można również zapominac o wygoddzie użytkowania – lekka i przewiewna koszulka z wełny merino jest niczym druga skóra, delikatnie osłania ciało nie powodując podrażnień na delikatnej, wrażliwej skórze. Koszulka merino spełnia najwyższe standardy w zakresie komfortu użytkowania oraz jakościowe – właściwości wynikające z jej naturalnych korzeni materiału jaki jest wełna merynosów sprawiają, że każda z nich jest doskonałym wyborem niezależnie od pory roku.

Koszulka merino od polskiego producenta paterns

Znasz już atuty jakie posiada koszulka merino więc zapewne zastanawiasz się, gdzie można ją nabyć. Odpowiedź na to pytanie jest na szczęście bardzo prosta i już z nią spieszymy – koszulka merino dostępna jest w ofercie polskiego producenta odzieży z wełny merino, którym jest paterns. Zaangażowanie w cały proces szycia, oryginalne wzornictwo autorskiego pomysłu a także najwyższe standardy jakościowe sprawiają, że każda koszulka opuszczająca sklep internetowy paterns gwarantuje komfort użytkowania i nienaganną prezencję. Koniecznie sprawdź, jakie koszulki z wełny merino dostępne są w ofercie paterns!