Jak często powinno się podcinać krótkie włosy?

Jak często powinno się podcinać krótkie włosy?

Nareszcie przedstawicieli płci pięknej przekonały się do noszenia krótszych fryzur i uwierzyły w to, że w męskich uczesaniach mogą wyglądać tak samo kobieco jak w klasycznie długich rozpuszczonych pasmach. Krótkie fryzury dodają uroku. Są nieco drapieżne, tak więc doskonale pasują tym kobietom i młodym dziewczynom, które mają w sobie mnóstwo odwagi i lubią wyrażać ją właśnie poprzez nietypowy, może mnie konwencjonalny wygląd. Niejeden stylista fryzur lubuje się już w takich ostrych cięciach.

Krótkie włosy u kobiet

Fryzjerzy sami często przekonują swoje klientki do obcięcia długich włosów i przywitania nowego życia z zupełnie nowym uczesaniem. Z krótkimi włosami jest jednak ten mały problem, że aby one naprawdę dobrze wyglądały, muszą być idealnie przystrzyżone i przycięte na idealnej dla nich długości. Ponadto należy w szczególny sposób o nie dbać – należy chronić włosy w okresie letnim. Nie wolno ich zaniedbywać, a to znaczy, że trzeba dość często chodzić z nimi do salonów fryzjerskich. Włosom nie tylko trzeba nadać odpowiedni kształt, ale należy też zadbać o to, aby zdołały one ten idealny kształt zachować.

Czas jednak na konkrety. Co dokładnie oznaczają częste wizyty u fryzjera? Ano w przypadku krótkich fryzur i krótkich włosów oznaczają one tyle, że do fryzjera wypadałoby się wybrać przynajmniej raz na miesiąc, a maksymalnie raz na półtora miesiąca. Już po trzech tygodniach najprawdopodobniej pierwotna forma uczesania ulegnie drastycznej zmianie. Włosy przestaną wtedy dobrze się układać i nie będą trzymać nadanego im kształtu, nawet jeśli zostaną obficie spryskane mocnym lakierem czy innym utrwalającym produktem stylizacyjnym. Tylko fryzjer jest wtedy w stanie doprowadzić je do porządku. Tylko on może sprawić, by fryzura znów dobrze się zaprezentowała. A to ważne, aby regularnie ją poprawiać i udoskonalać. Każda zaniedbana krótka fryzura, która nie będzie regularnie przystrzygana, będzie po prostu źle się prezentować.