Jak pielęgnować i stylizować włosy na co dzień? Jaka suszarka nie zniszczy włosów?

Jak pielęgnować i stylizować włosy na co dzień? Jaka suszarka nie zniszczy włosów?

Pielęgnacja włosów na co dzień powinna opierać się o kosmetyki o lekkiej formule. Istotne znaczenie przy ich doborze ma rodzaj włosów, a także ewentualnie występujące problemy, takie jak choćby łupież czy nadmierne wypadanie. Na osłabienie włosów wpływ ma też niewłaściwa stylizacja. Warto dowiedzieć się jak pielęgnować włosy na co dzień, a także jaka suszarka nie zniszczy włosów?

Pielęgnacja włosów na co dzień krok po kroku

Codzienną pielęgnację włosów można rozpocząć od ich umycia lub odświeżenia. Należy pamiętać, że najlepiej myć włosy co 2–3 dni, o ile istnieje taka możliwość i włosy nadmiernie się nie przetłuszczają. Włosy należy myć lekkim szamponem opartym o jak najlżejszą formułę. Stosowanie szamponów zawierających silikony nie jest polecane częściej niż raz na dwa tygodnie. Powodują one bowiem znaczące wysuszenie włosów, a w przypadku przetłuszczających się włosów prowadzi to do nadprodukcji sebum. Włosy należy myć letnią, a nie ciepłą wodą. Odżywkę należy nakładać po każdym myciu i najlepiej jeśli jest to odżywka ze spłukiwaniem, choć można sięgnąć także po lekkie odżywki bez spłukiwania. Raz na tydzień warto sięgnąć po maskę do włosów. Należy pamiętać, że po nałożeniu trzeba ją pozostawić na włosach przez 15 do nawet 30 minut, a dopiero później spłukać chłodną wodą. W przypadku włosów przesuszonych można stosować też olejowanie. Dzięki temu dodacie im blasku. Bardzo ważny jest również dobór suszarki do włosów, bo często naturalne suszenie powoduje, że włosy są płaskie i nie prezentują się zbyt dobrze.

Jak dobrać ergonomiczną i nie niszczącą włosów suszarkę do włosów?

Już wiecie, że suszenie włosów wpływa na możliwość ich podniesienia u nasady. Nie sprawdzi się tu jedynie metoda suszenia z opuszczoną głową, bo również suszarka do włosów z dyfuzorem będzie odpowiednim rozwiązaniem. Dobra suszarka do włosów powinna być wyposażona nie tylko w regulację mocy strumienia gorącego powietrza, ale również zimny nawiew. Ten element powinien być wykorzystywany pod koniec suszenia włosów. Suszarki do włosów z zimnym nawiewem pozwalają wygładzić włosy, nadać im połysk, a także sprawić, że znacznie łatwiej będzie je stylizować. Dzięki zimnemu nawiewowi nie niszczy się włosów, gdyż nie używa się cały czas gorącego strumienia. Warto podkreślić, że należy unikać stosowania najwyższych obrotów w suszarce, a przynajmniej używać największej mocy jak najkrócej. Z elementów istotnych należy wymienić jeszcze jonizację. Dzięki niej włosy się nie elektryzują, zatem ta funkcja także ułatwia układanie. Warto jeszcze podkreślić, że jony dodatnie osłabiają włosy, stąd rozwiązanie wykorzystujące ujemną jonizację naprawdę się sprawdza.

Suszarka do włosów z jonizacją ranking

Jeżeli zastanawiacie się, jaka suszarka do włosów sprawdzi się najlepiej do użytku domowego, a nawet profesjonalnego, to poznajcie ranking suszarek do włosów, który rozwieje Wasze wątpliwości. Suszarka Dyson to przykład wysokiej klasy urządzenia, które działa w oparciu o technologię Air Multiplier, technologię jonową oraz inteligentną regulację temperatury. Suszarka Dyson Supersonic nie wymaga zmiany nasadek podczas suszenia. Są one zaprojektowane tak, aby pasowały do wszystkich typów włosów. Suszarka do włosów Dyson Airwrap także zasługuje na uwagę. To suszarka do włosów, która jednocześnie suszy i stylizuje włosy. Dyson air wrap wykorzystuje zjawisko aerodynamiczne zwane efektem Coandy. Strumień powietrza przyciąga i nawija włosy do końcówki. Stąd Dyson lokówka i suszarka stylizuje przy pomocy powietrza, a nie wysokiej temperatury, która często niszczy włosy. Dyson suszarka do włosów pozwoli Wam stworzyć epickie fale przy użyciu odpowiednich końcówek. Mulitistyler Dyson Airwrap Complete to dwukierunkowe końcówki do kręcenia, falowania, szczotki do modelowania i wygładzania, a także końcówka do wstępnego suszenia i wykończenia fryzury z jonizacją. Jest wyposażona w kontrolę temperatury, a także zimny nawiew. Takie suszarki do włosów to częsty wybór profesjonalistów. Najlepsze suszarki do włosów gwarantują szybkie suszenie i skuteczne modelowanie bez niszczenia włosów. Jeżeli zastanawiacie się, czy istnieje dobry Dyson Airwrap zamiennik, to musicie wiedzieć, że możecie zdecydować się na Revlon One Step, który także jest lokówkosuszarką. Dzięki niej również możecie tworzyć lekkie fale i podkręcać końcówki. Nie jest może tak zaawansowana technologicznie, ale sprawdzi się na pewno do użytku domowego, nie ma inteligentnej regulacji temperatury, ale gwarantuje równomierne grzanie, a także jonizację. Jej atutem jest także znacznie niższa cena.

Suszarka do włosów ranking – podsumowanie

Wybór pomiędzy Dyson Supersonic a Airwrap w dużej mierze zależny jest od tego czy szukasz wysokiej klasy suszarki z dyfuzorem i końcówkami o różnej szerokości wylotu powietrza, czy też urządzenia, dzięki któremu stworzysz także loki i fale. Tańsza alternatywa do stylizacji włosów w postaci Revlon One Step jest polecana przez wiele użytkowniczek.